Běžecké boty pro patní ostruhy

Běh je cvičení s vysokým dopadem, které výrazně napomáhá na velké klouby, jako jsou kotníky, kolena a boky. Robustní běžecké boty, které nabízejí spoustu polštáře a podpěry a které dobře padnou nohy, jsou důležité pro každého běžce. Pokud však běžíte s podpatky na podpatku, měli byste se věnovat větší pozornost výběru nejlepších běžeckých bot na podporu nohou.

Patelový kloub je ložisko vápníku, které se tvoří na patě, podle americké akademie ortopedických chirurgů. Pateční čelist se může tvořit z trvalé plantární fasciitidy, což je další stav, který způsobuje bolesti patek. Oba plantární fasciitida a patevní ostruhy jsou způsobeny zánětem šlach v nohou, což vede k bolesti v patě.

Vzhledem k tomu, že patní ostruhy jsou výsledkem zánětu nohy, je důležité snížit namáhání nohy. Když běžíte v opotřebovaných botách, botách, které nejsou určeny k běhu nebo botám, které nenabízejí dostatečnou oporu, zapálené šlachy na noze absorbují tento náraz. Dopad běhu na špatné boty může zhoršit zánět a bolest, zatímco měkké polstrované běžecké boty absorbují větší náraz a snižují napětí na nohou.

Pokud trpíte páteřními ostruhy, ale rozhodnete se pokračovat v běhu, možná budete muset investovat do některých nových běžeckých bot, abyste zmírnili bolest. Podívejte se na běžecké boty, které nabízejí další polštář a podporu v oblasti paty. Obuv by měla nabízet podporu po celé noze a správně se hodí jak do špičky, tak do paty. Běžecká obuv by měla nabízet další podporu v oblouku a dobrou stabilitu v celé obuvi. Značky jako New Balance a Brooks nabízejí dobré běžecké boty pro lidi s patem ostruhy.

Možná budete potřebovat přestávku při běhu, jestliže vyvinete plantární fasciitidu nebo páteřní ostruhy. Noha potřebuje odpočinout a uzdravit, aby zmírnila zánět v patě, protože dopad běhu může dále zapálit a zabránit hojení. Pravidelné protahování Achillovy šlachy před a po běhu může pomoci zmírnit bolest. Polstrovaná patní vložka nebo výtah umístěný v patě může pomoci při zmírnění bolesti páteře, když je umístěn uvnitř běžecké nebo jiné boty. Icing pata může také pomoci řídit pate bolesti bolesti, stejně jako nesteroidní protizánětlivé léky. Možná budete muset také nosit dlahu na noze v noci, abyste pomohli natáhnout

O společnosti Heel Spurs

Význam dobrých obuvi

Výběr bot

Zotavení z paty