Běh a ischias

Sciatika je bolest v dolní části zad a nohou, která se může vyvinout u lidí, kteří mají strukturální problémy s páteří. Zatímco ischias může způsobit běh bolestivé, běh není příčinou bolesti a může skutečně pomáhat při jeho léčbě.

Ischias

Sciatika označuje bolest, kterou jedinec cítí zezadu dolů nohou. Bolest vyzařuje ze sedacího nervu. Ischiatický nerv je nejdelší nerv v těle a běží od míchy přes kyčle a dolů po zadní části každé nohy. Je zodpovědný za ovládání většiny svalů v nohou. Sciatika však není poruchou, ale ve skutečnosti je příznakem jakékoli z mnoha základních zdravotních problémů. Tlak na nervu z jiného zdroje může způsobit bolest známou jako ischias, což může být u některých pacientů těžké.

Příčiny

Sciatika nastane, když je sedací nerv zkomprimován, což se obvykle děje v dolní části páteře. Obvyklá příčina ischias je herniovaný disk. Jiné poruchy chrupu a struktury mohou být příčinou ischias. Kromě toho může traumata, jako například dopravní nehoda nebo pád, poškodit páteř, což zase komprimuje nerv.

Běžící bolest

Běh používá svaly postižené ischiasem. Běh však není příčinou ischias, ve skutečnosti to může pomoci zabránit jeho vzniku. Pravidelné cvičení může být prospěšné pro vaše celkové zdraví a může zlepšit stav vašeho záda. Když cvičíte, určitá běžecká mechanika může způsobit bolest. Špatná mechanika nohou a špatná držení těla mohou zvýšit bolest a dále zapálit účinky ischias.

Běžící úvahy

Než začnete, je důležité diskutovat o stavu s lékařem. Lékař může provést úplnou fyzickou prohlídku a objevit příčinu ischias. Jakmile dostanete souhlas, můžete začít běžet. Předtím, než začnete, ujistěte se, že správně natáhnete nohu a svaly dolní části zad. Navíc, když běžíte s ischias, zkraťte si trénink. Běh by neměl být namáhavý. Jakmile je ischias vyléčený, můžete začít trénovat před úrazem a postupně zvyšovat intenzitu vašich běhů.

Léčba

Sciatika, v závislosti na příčině, se obvykle léčí během čtyř až osmi týdnů. Některé ošetření vlastní péče mohou pomoci při procesu obnovy. Ty mohou zahrnovat horké nebo studené balení, protahování, cvičení a léky bez předpisu. Lékaři mohou také doporučovat léky na fyzickou léčbu a léky na předpis a ve vážných případech epidurální injekce a chirurgické zákroky.