7 denní zeleninové stravy

7-denní vegetariánská strava, známá také jako 7denní dieta, je nízkokalorická výstřelek, který vyžaduje jíst velmi specifické potraviny v každém ze sedmi dnů stravy. Je propagován na My7daydiet.com jako zdravý plán hubnutí, který také pomáhá detoxikovat tělo, údajně zlepšující jeho celkovou funkci. EveryDiet nedoporučuje 7denní dietu, protože není vyvážený a nemůže být považován za zdravý plán úbytku hmotnosti.

Dny 1 a 2

Den 1 ze 7denní zeleninové stravy obsahuje veškeré ovoce, které se dieter stará o jídlo, s výjimkou banánů. My7DayDiet.com tvrdí, že protože ovoce je přirozené, pomůže “normalizovat tělo a připravit ho na nadcházející dny stravy”, pomáhá vyplavit a vyčistit trávicí trakt. Den 2 umožňuje co nejvíce zeleniny, což doporučuje, aby prvním jídlem dne bylo brambory, ať už pečené nebo pečené, na energii. My7DayDiet.com umožňuje ne více než 1 lžičku. Olivového oleje během dne, aby se zelenina. V obou dnech 1 a 2 je po celý den povoleno zeleninová polévka nazvaná “Wonder Polévka”. “Wonder Soup” je vyrobena z vody, cibule, zelené papriky, celých rajčat, zelí a celeru, vařených dohromady 45 minut.

Den 3

Třetí den sedmidenní diety kombinuje dny 1 a 2, což dietě umožňuje jíst co nejvíce ovoce a zeleniny, jak chce, a vyhýbat se banánům a bramborám. My7DayDiet.com doporučuje začátek dne s ovocem a zeleninou na oběd a večeři, případně salát nebo míchat smažit. “Wonder Soup” se také může konzumovat po celý den.

Dny 4 a 5

Výběr jídel ve dnech 4 a 5 vyžaduje kombinaci potravin, které nejsou povoleny v prvních dnech stravy. V den 4 se dietům doporučuje jíst až osm banánů a tři sklenice odstředěného mléka, které pravděpodobně nahradí vápník a draslík v prvních dnech. Den 5 vyzývá k proteinu a rajčatům, aby nahradily chybějící bílkoviny během prvního až čtvrtého dne, zatímco údajně umožňovaly systém “zapláchnout” rajčaty. Ryby, kuřecí maso, hovězí maso nebo tofu mohou být konzumovány jako zdroj bílkovin, přičemž se spotřebuje i šest až osm rajčat. “Wonder Soup” je povoleno kdykoliv během dne.

Dny 6 a 7

Den 6 funguje stejně jako den 5, kromě zeleniny místo rajčat. V den 7 se doporučuje konzumovat ovoce, zeleninu a džusy v široké škále, spolu s 1/2 šálkem hnědé rýže. “Wonder Soup” je opět k dispozici k jídlu, pokud je to žádoucí, během posledních dvou dnů 7denní diety.

Ačkoli 7denní dieta umožňuje dietersům jíst veškeré jídlo, které by chtěly v různých dnech stravy, mnohé doporučené potraviny mají vysoký obsah vlákniny, což zvyšuje pocit plnosti a pravděpodobně znemožňuje úroveň konzumace, která by poskytla Dostatečný denní příjem kalorií. Kromě toho je strava, která obsahuje každý den širokou škálu jídel, optimální pro dobré zdraví, jelikož různé potraviny obsahují různé množství různých základních živin. My7DayDiet.com uvádí, že tato strava může být sledována jednou za měsíc, nicméně kvůli nízkému příjmu kalorií a nevyváženému výběru jídla může vést k podvýživě a špatnému zdraví.

Úvahy